Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall
Klasik Müzik Etkinlikleri
 
 
 
 
 
 
B.Ü. ALBERT LONG HALL KLASIK MÜZIK ETKINLIKLERI 2004 ILKBAHAR

20 Haziran 2004 -17:00

32. İSTANBUL FESTİVALİ ÇERÇEVESİNDE

Erden Bilgen( trompet) Paolo Crivellaro (org) Lars Ranch (trompet)

ERDEN BİLGEN (trompet)

Müziğe babasıyla başlamış, İzmir Devlet Konservatuvarı’nda Hermann Neuling ve Hans Nicolai ve Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Jean Claude Bayeaux ile devam etmiştir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda trompetçi olarak görev yapmış, Freiburg Müzik Okulu ve Stuttgart Müzik Akademisi’nde ders vermiş, Alman çağdaş müzik grubu “Avance” ile birçok yeni bestelenmiş eserin ilk seslendirisini gerçekleştirmiştir. Türkiye’deki birçok müzik kurumunda  trompet ve oda müziği dersleri vermiş, dünyanın pek çok ülkesinde festivallere katılmıştır. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası solist sanatçısı olan Erden Bilgen, trompet için bestelenmiş olan birçok klasik eserin CD kaydını gerçekleştirmiştir.

PAOLO CRIVELLARO (org)

Milano’daki Verdi Konservatuarı’nda org, piyano ve kompozisyon eğitimi almış, Koopman, Tagliavini, Alain gibi ünlü sanatçıların master kurslarına katılmış, ileri müzik eğitimini İsviçre’nin Basel kentinde tamamlamıştır. Halen Tempore Organi, Accademia Musica Antica Magnano, Civica Scuola Musica Milan, Thüringische Orgelakedemie, Raczeburger Sommerakademie, Freiburg Org Akademisi gibi kurumlarda İtalyan org repertuvarı yorumu üzerine master kursları vermektedir. Bugüne kadar pekçok uluslararası ünlü festivale katılan sanatçı dünyanın birçok ülkesinden davetler almaktadır. Ayrıca birçok ulusal ve uluslararası ödüle sahiptir. Birçok müzik kurumunda org tarihi üzerine dersler verip araştırmaları yönetmektedir.

LARS RANCH (trompet)

1965 yılında Kopenhag’da doğmuş, müzik eğitimine babasıyla başlamış, 1975 yılında Tivoli-Guard’a kabul edilmiş ve sonraki dönemde kazandığı yarışmalarla kariyerini sağlamlaştırmıştır. Çalışmalarına Kopenhag’da Ole Andersen ve Kurt Pedersen, Paris’te Pierre Thibaud ile devam etmiştir. 1989 yılında Berlin Radyosu Senfoni Orkestrası’nın solo trompetçisi olan Ranch, solist  olarak Weimer Devlet Orkestrası, İsrail Oda Orkestrası, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Norveç, Finlandiya, İsveç, Danimarka, İngiltere ve Rusya’da birçok konser vermiştir.

 

PROGRAM

Vagn Holmboe                Triad for Trumpet and Organ 

Marco E. Bossi                Canto della sera for Solo

Organ, op. 92, No. 1 

Antonio Vivaldi                Concerto in C major for Two

 Trumpets and Organ 

J.S. Bach                           Phantasy for Solo Organ 

 

Erden Bilgen                    “Diaologue” for Two Trumpets and Organ  

Georges Delerue             Sonata for Trumpet and Organ 

Ulisse Matthey                 Gigue for Grand Organ (Solo Organ)

G.F. Händel                       Suite for Two Trumpets and Organ 

J.S. Bach                           Fugue in G minor for Solo Organ 

J. J. Mauret                        Rondo for Two Trumpets and Organ